Jdi na obsah Jdi na menu
 


dům

 adresa: 1329 Prescott Street (San Francisco)

 

DŮM HALLIWELLDům je v seriálu patrně tím nejdůležitějším místem. Provází nás seriálem od začátku až do jeho konce, sestry v něm vyrůstali, žili, žijí a ještě nějakou chvíli žít budou, dokud nezemřou a Wyatt z domu neudělá jejich muzeum (což se snad ještě změní, ale to sem nepatří.. Dům stojí nad neutrálním zdrojem energie (stojí uprostřed pentagramu vzdáleností od 5ti "živlů"), v něm je magická moc nejsilnější, v minulosti bojovalo o dům dobro i zlo, nakonec dobro zvítězilo a usídlilo se v něm, nicméně zlo se jen tak nesmíří s porážkou a stále se snaží dům získat.


Mapka spodní části domu

Důležité místnosti domu:

  

Kuchyně: Ač se to nezdá, je Kuchyně jednou z nejdůležitějších místností v celém domě. Kromě přípravy jídla a ranní konverzace u snídaně, tu sestry připravují i různé lektvary a kouzla.

Obývák: Trochu méně důležitá část domu, na rozdíl od ostatních místností, zde sestry moc času netráví, respektive to není tolik vidět

Předpokoj: Hned po půdě je to nejčastější místo boje se zlem..

Zimní zahrada: Zimní zahrada je jedna z nejkrásnějších místností domu, má prostorná okna a sestry v ní často relaxují, ale sem-tam se zde i něco semele.

Vstup: Pokud chcete do domu, musíte právě tudy. Přes hlavní vchod chodí všechny návštěvy, sestřičky i démoni v prvních sériích (později už se teleportují, takže vchod ztrácí význam)

Půda: Půda je bezesporu tou NEJdůležitější částí domu, zde je uschována Kniha Stínů a sestry zde také mohou nejbezpečněji kouzlit, neboť na půdu není odnikud vidět. Nejčastěji se boj se zlem odehrává právě zde.

Dětský pokoj: Pokoj pro miminko je v prvním patře vedle pokoje Piper. Leo ho udělal z bývalého šatníku, takže je hodně malinkatý.

 

Pokoj Phoebe: Phoebin pokoj je prý nejchladnější místností v domě. Poté, co se Phoebe odstěhovala k Jasonovi do Honkongu, udělala z něj Piper velký dětský pokoj. Teď v něm zase bydlí Phoebe.

 

Pokoj Prue a později Piper: Největší soukromý pokoj v domě. V necelých prvních třech sériích ho obývala Prue. Po svatbě ho ale uvolnila Piper a Leovi, aby pro sebe hrdličky měly více prostoru a Piper přešly myšlenky na stěhování.V pozdějších sériích se vedle Pipeřiny postele často objevuje dětské postýlka nebo ohrádka. Asi je jasné proč..

 

 

Pokoj Piper, Prue a později Paige: Pokoj s velmi pohnutou historií. Nejprve v něm bydlela Piper, ale později, když se vdala, jí začal být těsný. Prue jí proto dala ten svůj a nastěhovala se do něj sama. Po její smrti ho Piper s Phoebe udržovaly dlouho netknutý, ale pak pochopily, že se musí pohnout dál a do pokoje se nastěhovala Paige, která ho komplet změnila k obrazu svému. Poté co se odstěhovala k Richardovi, udělala z pokoje Piper tělocvičnu. Teď v něm zase bydlí Paige.

 

 

Sklep:Sklep není zase tak důležitou součástí domu. Je pod ním uvězněný stínový démon Bubelák. Skrývala se tam Piper, když dostala novou schopnopst molekulárního urychlování, a Phoebe, když se stala empatkou. Prue v něm měla temnou komoru a Phoebe si do něj dala boxovací pytel a cvičila tam s Coleem. Taky jsou tam pojistky a hlavní uzávěr vody a plynu

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

charmed

(bořek , 13. 7. 2012 13:18)

dobrý no

 

 


Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 43547
Měsíc: 300
Den: 6